Moda

Antonio Marras Resort 2014

06/25/2013

Antonio Marras – jego po prostu nie można nie kochać. A nawet jeśli nie ma się o nim konkretnego zdania, wystarczy zerknąć na projekty jakie przygotowywał dla marki Kenzo. To tak jakby wziąć wszystkie kwiaty z zielnika skrupulatnie zbieranego w podstawówce i przenieść go na tkaniny. W autorskich projektach Marras idzie jednak o krok dalej. Ukwiecone łąki zamienia na przydomowe ogródki pełne słoneczników, róż i stokrotek. Dodaje do nich kratkę z piknikowego obrusu i marynarskie paski we wszystkich kolorach tęczy (buty również nie są ich pozbawione, np te).

Kolekcja resortowa (przejściowa między sezonami zimowym i wiosenno – letnim) na przyszły rok spodobała mi się tak bardzo, że musiałam ją tu dzisiaj umieścić. Jest w niej wszystko co w projektach Marrasa najlepsze i najciekawsze. To taka torebka z najpyszniejszymi cukierkami – znajdziecie tu wszystkie smaki, wszystkie rodzaje kolorów z kilkoma czekoladowymi klasykami pozwalającymi na wzięciu oddechu od tej słodkiej ferii barw. W końcu lookbook kolekcji, pozornie tylko przyprawia o zawrót głowy. Idea wklejenia modelki do kolażu przypomina mi trochę moje zabazgrane zeszyty w których wklejałam ulubione zestawy z gazet. Czasem jeszcze brakuje mi tej popołudniowej rozrywki, ale od kiedy przestałam kupować większość modowych tytułów, szkoda mi ciąć te, które uważam za wybitnie wartościowe w mojej pokaźnej kolekcji. Wracając do Marrasa…gdybym tylko mogła pozwolić sobie na zakup jego projektów, te ubrania od razu znalazłyby się w mojej szafie. Chociaż nie, nie w mojej szafie – na mnie!

Foto: TrendCouncil

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply k 06/25/2013 at 4:26 PM

  Ale świetne kolaże!!! No cóż, rzeczy naprawdę super – według mnie kwiaty są sympatycznym motywem, ale ciężko go ciekawie „ograć”. Tutaj nawet w pudrowym wydaniu nie są mdłe i babcine, super!

  • Reply Jag 06/29/2013 at 9:16 AM

   Zgadzam się. Osobiście nie przepadam za tak ukwieconymi tkaninami, ale w tej kolekcji naprawdę się bronią.

 • Reply Isabel Drafts 06/25/2013 at 5:13 PM

  Świetny klimat, uwielbiam kolaże 🙂

  • Reply Jag 06/29/2013 at 9:16 AM

   Ja również 🙂

 • Reply lazymonday 06/27/2013 at 6:36 PM

  Świetny sposób zaprezentowania kolekcji, choć wydaje się trochę chaotyczny, ale może o to chodzi w kolażach? Płaszcz z piątego zdjęcia – marzenie! Uwielbiam takie głębokie kieszenie!

 • Reply XL-ka 07/03/2013 at 4:33 PM

  Oglądanie wielu takich kolaży może przyprawić o zawrót głowy, ale niektóre chciałabym mieć na ścianie.

 • Leave a Reply