Moda

Campaigns S/S 2013 #1

01/30/2013

Ubolewam nad tym, że nowe kampanie nie pojawiają się co miesiąc. Dzięki temu pulpit mojego komputera co chwila mógłby zmieniać się w przyjemną witrynę reklamową. Poniżej mój bardzo subiektywny wybór. Część pierwsza dziś, w weekend część druga.

R o b e r t o  C a v a l l i

Modelki: Isabeli Fontana, Małgosia Bela, Sui He

Foto: Mario Testino

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, jak powinna wyglądać kampania marki odzieżowej – voilà – Roberto Cavalli udziela korepetycji za darmo i na dodatek w stylu glamour, który chyba jeszcze nigdy nie osiągnął takiego poziomu. Bo to co charakteryzuje dobrą kampanię można zawrzeć w kilku zdaniach. Ma być przede wszystkim zgodna ze stylem marki, pokazywać ubrania w jak najlepszy możliwie sposób, zachęcać do zakupu i zachwycać. Cavalli poszedł o krok dalej: wybrał fantastycznego fotografa, piękne modelki (Małgosia i Isabeli – czyżby duet idealny?), połączył to z perfekcyjnymi stylizacjami i makijażem, i otrzymał to co widzicie poniżej – bardzo dobrą kampanię marki modowej.

Minus? Photoshop zdecydowanie do poprawy. Roberto powinien postawić na innego retuszera, mimo wszystko czasem mniej znaczy więcej.

B o t t e g a  V e n e t a

Modele: Freja Beha Erichsen i Baptiste Radufe

Foto: Peter Lindbergh

Jeśli ktoś lubi filmowe klimaty pokocha też kampanię Bottega Veneta. Ujęcia w Los Angeles to dzieło (dosłownie!) niemieckiego fotografa i filmowca Petera Lindbergha. Artysty, który dzięki swojej niezwykłej umiejętności uchwycenia tego co w nas najpiękniejsze – osobowości – miał szczęście pracować dla największych wydawnictw: Vogue’a, Harpers Bazaar i Vanity Fair. Nie dziwne, że wybór włoskiej marki padł właśnie na niego. Gdzieś w powietrzu unosi się duch odległych czasów, czarującej kobiecości lat ’40 ubiegłego stulecia. Wszystko to utrzymane w palecie głębokiej i ciężkiej czerwieni, brzoskwini, rozmazanych bieli i czerni, które przywodzą na myśl zdjęcia z epoki. Nie wiem czy moja pamięć o tej kolekcji dotrwa do końca roku, ale mam nadzieję, że zostanie w niej przynajmniej do końca sezonu.

T h e y s k e n s’  T h e o r y

Modelka: Wylie Hay

Foto: Willy Vanderperre

To mój zdecydowany faworyt – kampania marki Theyskens’ Theory. Czemu mi się podoba? Przede wszystkim jest inna od wszystkich kampanii, które widziałam do tej pory. Niby zwyczajne ujęcie modelki, przyjemne stylizacje, dobry makijaż, ale to w drugiej części zdjęcia tkwi sekret całej kompozycji. To wybór pejzażu (porównajcie z Chanel F/W 2001), lekko odciętego od reszty zastanawia i intryguje najbardziej, ale jednak kieruje oko na najważniejszy element – wąski korytarz i ubrania na modelce. Ogromnym plusem tej kampanii jest też przejrzystość, jasny i prosty przekaz, przepiękne kolory, klimat, którego nie da się podrobić. Do wydrukowania w dobrej rozdzielczości i do powieszenia na ścianę. Niech upiększa dzień i inspiruje.

Foto: tFS/Roberto Cavalli Blog/TT site

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply pani la mome 01/30/2013 at 8:33 PM

  Małgosia Bela boska!
  Fakt, z PS przesadzili, niedobrze gdy coś wygląda jak okładka rodem z Vivy;)

 • Reply style-xyz 01/30/2013 at 9:19 PM

  kampania Theyskens’ Theory zachwyca mnie również! uwielbiam takie klimaty
  duet Bela i Isabeli – nieziemski!

 • Reply Anna KopFi 01/31/2013 at 9:55 AM

  uwielbiam ogladać kampanie reklamowe.. nie które potrafią nieżle inspirować 🙂

 • Reply Milena 01/31/2013 at 12:32 PM

  B o t t e g a V e n e t a – szał! Inspiracja i pasja <3

 • Reply Monia 02/01/2013 at 8:53 AM

  Bardzo ciekawe połączenia kolorów. Z pewnością sama bym coś takiego założyła <3

 • Reply Panna Lemoniada 02/01/2013 at 12:54 PM

  Cavalli nie do końca wpisuje się w moją estetykę, ale dwie pozostałe pokochałam całym sercem i masz rację, zdjęcia marki Theyskens’ Theory nadają się do oprawienia w ramy i powieszenia na ścianach:) Co chyba z resztą uczynię;)

 • Reply kelly 02/02/2013 at 7:41 PM

  Dla mnie dwójka – taka kobieca i wyrafinowana 🙂

 • Reply Asia 02/05/2013 at 12:23 PM

  Mi najbardziej podoba się kampania Bottega, delikatne i cudowne zdjęcia.

 • Leave a Reply