Moda

Glamour.pl

11/23/2011

Przyzwyczaiłam się już, że polskie magazyny modowe nie potrafią zaskoczyć mnie inspirującymi sesjami. Daleko im do zagranicznych odpowiedników, na próżno szukać w nich stylizacji rodem z włoskiego Vogue’a czy tureckiego Elle. Właśnie, nawet tureckie Elle, krążące gdzieś na obrzeżach modowej orbity wypada o niebo lepiej niż polski odpowiednik. Co jest nie tak z naszymi stylistami, nie mamy wystarczającej ilości zdolnych fotografów, pięknych modelek, projektantów, których można byłoby promować na łamach modowych magazynów? Czasem mam wrażenie, że zdjęcia robią Ci sami fotografowie, w sesjach występują te same modelki (celebrytki?), a ubrania nie są już pierwszej modowej świeżości. Dlatego przyznaję: długo musiałam dochodzić do siebie po odkryciu sesji z ostatniego, grudniowego wydania magazynu Glamour z Zuzanną Stankiewicz uchwyconej w obiektywie Agaty Pospieszyńskiej:) Nie wszystkim spodobają się ekspresje modelki, ale stylizacji Anny Rudnickiej nie można odmówić charakteru i pomysłowości. Styl boho, cesarska Rosja, upadła baletnica, dawna szlachcianka – znajdziecie tam dosłownie wszystko i każda z tych interpretacji okaże się słuszna. Połączenie tiulu, futra i ciężkich dzianin nie mogło się nie udać. Świetna sesja!

Foto: Agata Pospieszyńska
Modelka: Zuzanna Stankiewicz
Stylizacja: Anna Rudnicka
Foto: FGR

You Might Also Like

12 komentarzy

 • Reply bea 11/23/2011 at 6:42 AM

  Zdjęcie numer jeden, MEGA!

 • Reply Kaja 11/23/2011 at 7:41 AM

  zdjęcia są piękne, stylizacje trochę mniej, pierwsze zdjęcie najlepsze 😉

 • Reply ptaszek kiwi 11/23/2011 at 10:17 AM

  cudo!

 • Reply Simply a Lifestyle 11/23/2011 at 2:20 PM

  bardzo podobają mi się te fotografie 🙂
  pozdrawiam

 • Reply fashionitka 11/23/2011 at 2:36 PM

  Hmmm, Aga, ale przecież ta sesja powstała w zeszłym roku… Pisałam o niej na początku stycznia tego roku – jak tylko Ania Rudnicka dosłała mi obiecane fotki (http://www.fashionitka.pl/cieplo-cieplej-goraco).

  Tak czy owak – również byłam pod wielkim wrażeniem, jako, że Ania była wtedy jeszcze asystentką stylisty i to była jej pierwsza samodzielna sesja. Nie minął rok, a kariera Ani nabrała tempa i możemy już podziwiać jej autorskie sesje w Glamourach (m.in. w grudniowym, który wejdzie jutro).

  Wielkie brawa – once again ;-)!

 • Reply Jag 11/23/2011 at 2:46 PM

  @Bea: Zdjęcie nr 1 wygląda najlepiej:)
  @Kaja: A mi najbardziej wpadły w oko właśnie stylizacje. Może to dlatego, że rzadko są tak zwariowane:)
  @Ptaszek Kiwi: 🙂
  @Simply a Lifestyle: mi też:)
  @Fashionitka: Tak, Aniu, wiem, ze to sesja z zeszłego roku. Specjalnie o tym nie pisałam, bo musiałabym już w ogóle przyznać, że polskie magazyny opierają się tylko i wyłącznie na przedrukowaniu sesji z innych wydań. Poza tym ta idealnie wpisuje się w klimat i w porę roku. Ubrania się nie zestarzały, a to w sesjach rzadkość. Ja Glamour życzę wielu tak dobrych stylistów. Może dzięki temu zacznę znowu kupować ten magazyn:)

 • Reply kelly 11/23/2011 at 4:11 PM

  Znam znam, lubię! Rzeczywiście jedna z lepszych sesji i świetne stylizacje. Ciekawe, ale jest w nich coś do noszenia, czego zwykle brakuje.

 • Reply KAAM {hand-made} 11/23/2011 at 6:04 PM

  Baaaardzo! I faktycznie sesja, którą bez problemu mogę sobie wyobrazić w różnych międzynarodowych edycjach. Aż sięgnę po Glamour, żeby zobaczyć skąd są niektóre ciuszki:)

 • Reply mon 11/23/2011 at 8:20 PM

  fantastyczna sesja! zdjęcia powalające 🙂 pierwsze i drugie są takie puszyste, że aż chciałoby się dotknąć tych kreacji. nie mówiąc o włosach Zuzanny 😉

 • Reply Zoraida 11/24/2011 at 5:24 PM

  na drugim zdjęciu modelka przypomina Freję, odrobinę…
  rzeczywiście sesja ma swój klimat i charakter, nie jest nudna.

 • Reply A. 11/26/2011 at 7:00 PM

  Widzę, że masz ten sam problem co ja.. jednak chyba coraz częściej, można znaleźć chociażby pojedyncze, dobre zdjęcia polskich fotografów w naszych edycjach magazynów.
  No i sesja jest naprawdę niesamowita, sama piałam z zachwytu, kiedy ją zobaczyłam.

  Wpadnij do nas, dopiero zaczynamy i potrzebujemy każdej opinii 😉
  http://afteryourownheart.blogspot.com/

 • Reply Adelina 11/28/2011 at 1:04 AM

  Tez sie musze coraz bardziej naszukac zeby znalezc choc jedno fajne zdjecie :/ Te sa ciekawe, z klimatem, a buty z ostatniego zdjecia – mega!

 • Leave a Reply