Moda

Lauren Manoogian A/W ’13

03/05/2013

Najfajniejsze w internecie jest to, że za każdym razem, kiedy z niego korzystam mogę znaleźć coś niezwykłego, interesującego i oryginalnego. Najbardziej cieszy mnie odkrywanie młodych projektantów (niekoniecznie z Polski), którzy z łatwością mogliby wypełnić strony takich magazynów jak Vogue, WWD, czy Purple. Lauren Manoogian odkryłam podczas jednego z takich weekendowych wieczorów; wczoraj zagościła na blogu Miss Moss, a dziś gości u mnie.

Lauren to przede wszystkim projektantka biżuterii i dzianiny. W tych dwóch materiałach czuje się najlepiej, chociaż zaczynała od klasycznego dziergania na drutach i nie myślała o projektowaniu niczego innego jak miłych i przyjemnych w dotyku swetrów. Po ukończeniu Rhode Island School of Design i Central Saint Martins pracowała przez chwilę dla kilku marek odzieżowych, następnie przeprowadziła się do Nowego Yorku i zaczęła działać na własną rękę. Jej debiut wsparł jeden z najlepszych obecnie sklepów internetowych w sieci, prowadzony przez Maryam Nassir Zadeh, mnzstore. To ona również namówiła młodą Amerykankę na dodanie do kolekcji biżuterii kilku dzianinowych projektów.

W taki sposób powstała prosta, ale niezwykle efektowna kolekcja swetrów, bluz, spodni i sukienek zrobionych w peruwiańskiej wełny. Te obszerne i proste ubrania wyglądają niesamowicie. Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie, że są tak miękkie, że nic tylko wtulać się w nie podczas zimniejszych nocy. Kolekcja, którą zobaczycie poniżej to propozycje Lauren Manoogian na przyszłą jesień i zimę. Ja mogłabym nosić je już teraz. 


Foto: Lauren M. Pinterest

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply assless 03/05/2013 at 9:48 AM

  Fantastyczne!

 • Reply pani la mome 03/05/2013 at 11:14 AM

  Wszystko wydaje się takie miękkie i miłe w dotyku. Cudna kolekcja!

 • Reply Yba 03/05/2013 at 4:00 PM

  Uwielbiam takie miękkie otulające ubrania.
  I do tego takie piękne.

 • Reply kelly 03/05/2013 at 7:15 PM

  Piękne te rzeczy, takie domowe i ciepłe, ale jednocześnie nie „rozlazłe”. Piękn!

 • Reply Karolina Just a Carousel 03/08/2013 at 3:06 PM

  Świetny blog! Idealnie wpisuje się w moje gusta 😉 Przyszłam przed chwilą, i szybko nie wyjdę 😉

 • Reply welldressedmind.blox.pl 03/09/2013 at 10:55 AM

  Mmmmmmmiodzio! Piękne rzeczy. Nosiłabym, oj nosiła…No może oprócz tego wihajstra w nosie:)

 • Leave a Reply