To już trzecia odsłona Leniwej soboty – zbioru najciekawszych artykułów i video z sieci okraszonych dawką linków do tego, co mnie w danym tygodniu w szczególności zainteresowało i wpadło mi w oko. Dziś więcej oglądamy, niż czytamy, bo YouTube ostatnio nie schodzi z ekranu mojego komputera. Okazuje się, że ruchomy obraz może być równie interesujący co słowo pisane. Mam nadzieję, że znajdziecie dziś coś dla siebie!
SUPER LINKI
♥ Na rozgrzewkę: Leandra Medine (The Man Repeller) zaprasza Vogue UK do swojego mieszkania i odkrywa przed nim najbardziej zaskakujące zakamarki swojej szafy. Biorę wszystko! Może oprócz hawajskiej spódnicy z frędzlami.
♥ Weronikę podczytuję od kilku lat, a oglądam od niedawna. Tym razem pokazuje kilka wiosennych nowości ze swojej szafy. Sama nie wiem, co podoba mi się bardziej – Weronika, czy jej wprawne oko do wyszukiwania prawdziwych perełek za grosze?
♥ Radzka testuje najnowsze szminki L’Oreal Color Riche Matte i zestawia je z ubraniami. Fajny poradnik dla niezdecydowanych, jaki odcień szminki wybrać do białej koszuli lub kurtki w kwiaty.
♥ Jak znaleźć odpowiedni kolor czerwonej szminki do własnej karnacji? To prostsze niż się Wam wydaje. Pomysł zdradza Alyona (na codzień piosenkarka, po godzinach makeupistka).
♥ Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czemu kolor różowy kojarzony jest głównie z dziewczynami? Ten film wyjaśni to bardzo dobrze.
♥ W zeszłym tygodniu internet żył „aferą koszulową” RESERVED i rzekomymi nazistowskimi inspiracjami marki. Głos rozsądku – jak zwykle zresztą – zabrał w dyskusji Michał Zaczyński. Zgadzam się z nim w 100%, przeczytajcie koniecznie!
♥ Marka Calvin Klein wraca z wiosenną kampanią bielizny. Przed kamerą Sofii Coppoli pojawiły się kobiety – aktorki w każdym wieku, od 18 do 73 roku życia: Lauren Hatton, Rashida Jones, Kirsten Dunst, Laura Harrier, Nathalie Love, Maya Hawke… To jedna z najładniejszych kampanii bielizny, jakie widziałam – zmysłowa, subtelna, kobieca. Wszystkie filmy znajdziecie pod tym linkiem, poniżej wersja reżyserska. I jak tu nie kochać Coppoli?
https://www.youtube.com/watch?v=6R2ScktVuHs
♥ 16 kobiet pisuje swój biust za pomocą haiku. Przed zmierzeniem się z tekstem polecam zaopatrzyć się w chusteczki do ocierania łez. Ze śmiechu!
♥ Jeśli dokumenty Netflix są tym, co lubicie najbardziej z pewnością spodoba Wam się najnowsza propozycja serwisu „The Keepers” – serial dokumentalny o detektywach amatorach z Baltimore, którzy próbują rozwikłać prawie 50-letnią zagadkę morderstwa zakonnicy Catherine Cesnik. Od 19 maja online.
♥ Myślicie o blogowaniu, ale nie wiecie od czego zacząć? Ewelina zebrała całkiem pokaźny zbiór darmowych szkoleń online, kursów pomocnych w blogowaniu i kilkanaście e-booków do ściągnięcia za free. Polecam!
Z ARCHIWUM BLOGA
♥ Wiadomość o jesiennej wystawie Fridy Kahlo w Poznaniu została wreszcie potwierdzona. Zanim jednak będziemy podziwiać dzieła artystki odwiedźcie jej błękitny dom skąpany w meksykańskim słońcu!
♥ A skoro już o sztuce mowa koniecznie zajrzyjcie do postu sprzed 5 lat (!) z sesją inspirowaną nurtem Nabis. Fani koloru i kwiatów nie powinni być zawiedzeni.
13 komentarzy
Świetny artykuł, aż chce się czytać więcej.
Świetny blog!
Dziękuję <3
M
Myślę, że ta ostatnia propozycja mogłaby mnie zainteresować 🙂 W późniejszym czasie poczytam więcej na ten temat.
ps – prowadzisz pięknego bloga! dobrze, że tu trafiłam 🙂
Dzięki Katie! 🙂 Zapraszam częściej! A na wystawę też oczywiście czekam z niecierpliwością.
Ojej, bardzo interesujący zbiór, a co do wystawy Fridy Kahlo, nie chciałabym nawet myśleć, że nie będzie potwierdzona :O Czekam na to wydarzenie!
Bardzo ciekawe i przydatne filmiki.
CK <3 A dzis przegadalam instagrama Weroniki po dluuugim czasie! 🙂
Ja też jakoś ostatnio sobie o nim przypomniałam i oczywiście po nitce do kłębka dotarłam też na YT.
Dziękuję, za podanie dalej <3
Bardzo fajna konwencja 🙂 Mam teraz co poprzeglądać z kubkiem kawy w ręku 🙂
Ciekawe pomysły by uprzyjemnić sobie weekend 🙂