Dobre bo polskie, Moda

Malgrau Wiosna/Lato 2016

03/22/2016

Muszę przyznać, że kolekcja Malgrau na nadchodzący sezon to jedno z najprzyjemniejszych odkryć ostatnich dni i dość…  niespodziewane. Markę Igi Szuchniewicz kojarzę z kilku publikacji po Łódzkim Tygodniu Mody, ale nigdy nie miałam okazji przyjrzeć się jej bliżej. Z jednej strony podobały mi się poprawne i dobrze skrojone ubrania, z drugiej brakowało mi w nich czegoś intrygującego i zaskakującego. Tym razem jednak dostałam fajną, nie – awangardową kolekcję, która z łatwością mogłaby konkurować z niejedną sieciówką. A to nie jest tak proste, jeśli przyjrzymy się propozycjom od polskich projektantów i wciąż niezapełnionej anty – sieciówkowej niszy. 

Przygotowując się do tego wpisu, tak jak zwykle, przejrzałam wszystkie poprzednie kolekcje marki i najbardziej zaskoczyło mnie to, jak bardzo Iga zmienia się z kolekcji na kolekcję i jak wierna jest swojej stylistyce. Malgrau to przede wszystkim elegancja i prosta forma, którą projektantka z kolekcji na kolekcję przekuwa w największy atut marki. W tym sezonie znajdziemy więc sukienki i spódnice o linii A, cygaretki, bermudy i szerokie spodnie o długości 3/4, małe czarne – w wersji prostej i asymetrycznej oraz koszule i bluzki z „włosami” (skrawkami materiału), które zaintrygowały mnie najbardziej. Cała kolekcja utrzymana jest w ciepłej kolorystyce (żółci, brązu, błękitu) przełamanej klasyczną bielą i czernią.  Wśród materiałów na szczęście przewaga natury: jedwab i bawełna, a także wiskoza oraz mieszanki bawełny i wełny (z mniej chlubnym poliakrylem).

Nosiłabym szeroką kurtkę i asymetryczną spódnicę we folklorystyczny(?) wzór. Bluzkę z odkrytymi plecami i spódnicę z rozcięciem. Przychylnym okiem patrzę również na wcześniej wspomniane „włosy” na bluzkach i spódnicy, wszechobecną asymetrię oraz szerokie spodnie. Te ostatnie już od jakiegoś czasu zaprzątają mi głowę i zastanawiam się, czy to nie jest najlepszy moment, żeby ulec tej pokusie.

Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_10_strukturalna_bluzka_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_1_spodnie_bluzka_strukturalna_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_2_spodnie_bluzka_strukturalna_LR

Malgrau to moda bez większej filozofii (i słusznie), dla każdej kobiety, która ceni sobie elegancję i wygodę, gotowa do założenia od razu, łatwo komponująca się z resztą naszej garderoby. Przy okazji również delikatnie podsumowująca najnowsze trendy, uniwersalna i spójna. Mam wrażenie, że ta ostatnia cecha nie przekona wszystkich. Bo co powiedzieć o kolekcji, w której mieszają się trampki i jedwabne spódnice, asymetryczne sukienki i obszerne parki, gładkie materiały i udziwnione struktury? Może po prostu to, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To chyba najlepsze rekomendacja.

Strona projektantki | FB

Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_4_spodnica_strukturalna_bluzka_z_dekoltem_na_plecach_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_8_spodnie_strukturalna_bluzka_kurtka_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_7_asymetryczna_spodnica_strukturalna_bluzka_kurtka_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_6_asymetryczna_spodnica_bluzka_z_wzorem_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_3_spodnica_bluzka_plisowane_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_11_bluzka_spodnica_LR
Mondrianista_MALGRAU_sesja_kreacyjna_wiosna_lato_2016_5_dluga_sukienka_LR

Foto: Bartosz Modelski
Model: Patrycja Gacka / Model Plus
Make up & Hair: Karolina Markowska

Foto: materiały prasowe

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Ksana 03/24/2016 at 1:18 PM

    Spodnie szokujące ale mnie się bardzo podobają. Fajna, wiosenna sesja!

    • Reply Jag 03/24/2016 at 5:23 PM

      Też mi się podobają 🙂 Ostatnio widziałam je w kilku sklepach, ale jeszcze nie odważyłam się na ich przymierzenie.

    Leave a Reply