Dobre bo polskie, Moda

Nowa marka: biżuteria Magdaleny Frąckowiak

06/22/2015

Dziś będzie zdecydowanie mniej słów, bo biżuteria Magdaleny Frąckowiak nie wymaga zbyt rozbudowanych zdań. Wystarczy tylko spojrzeć na pierwsze zdjęcie, żeby wiedzieć o niej wszystko. Z drugiej jednak strony ma w sobie coś tajemniczego i pociągającego. To pierwsza złota biżuteria, która mi się podoba. Coś musi być na rzeczy.

Projekty Magdy to przede wszystkim wyroby wyjątkowe proste i nieprzekombinowane. Oglądając sesję z autorką mam wrażenie, że projektowała ją dla takich dziewczyn jak ona: pięknych, samodzielnych i wymagających, a jednoczenie ultra kobiecych i zmysłowych. Patrząc na biżuterię mam wrażenie, że inspiracją była ta wykonana jeszcze w czasach antycznych, pełna harmonii, proporcjonalna i wysublimowana. Biżuteria wygląda jakby stworzył ją dawny jubiler. Stąd chrapowata, nierówna struktura, a jednocześnie elementy oszlifowane w sposób absolutny, błyszczące i odbijające światło. Mat i błysk – tak należałoby nazwać całą tę kolekcję.

Magdalena Frackowiak Jewelery 1

Forma również nas nie zaniedbuje. Mamy więc klasyczne szerokie pierścienie, które dzięki cienkiemu złotu nie są zbyt masywne, efektowne kolczyki w kształcie cylindrów i ostro zakończonych pocisków, bransolety, przypominające antyczne naramienniki i pasujące do kolekcji broszki. Wszystko wykonane z 18 – karatowego złota. Co to znaczy? Karat to jednostka określająca ilość czystego złota w metalu. Im większa liczba karatów, tym większa procentowo ilość czystego złota. Czyste, 100% złoto ma 24 karaty. Biżuteria Magdaleny Frąckowiak to zazwyczaj 18 karatów, co oznaczałoby, że w pierścionkach znajduje się około 75% czystego złota, reszta to mieszanka innych metali. Owe karaty odpowiedzialne są również za cenę biżuterii. Ta, w tym wypadku, jest wyjątkowo wysoka. Waha się od 930 Euro (pierścionek) do 9700 Euro (naszyjnik). Dla porównania: 18 – karatowy złoty pierścionek od Tiffany’ego kosztuje ok. 10 000 $ (czyli trochę ponad 8 tys. Euro). Nie zmienia to faktu, że biżuteria wygląda przepięknie.

Jak Wam się podobają propozycje od Magdy? Całą kolekcję możecie zobaczyć tutaj.

Magdalena Frackowiak Jewelery 6
Magdalena Frackowiak Jewelery 2
Magdalena Frackowiak Jewelery 8
Magdalena Frackowiak Jewelery 6
Magdalena Frackowiak Jewelery 3
Magdalena Frackowiak Jewelery 7
Magdalena Frackowiak Jewelery 5
Magdalena Frackowiak Jewelery 4

Modelka: Magdalena Frąckowiak (DNA)
Foto: Alique
Stylista: Maher Jridi
Włosy: Eric Jamieson (Bridge)
Make-up: Hung Vanngo (Wallgroup)

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply Young Oak Box 06/23/2015 at 7:48 PM

  Piękna prosta kolekcja. A te kolczyki z biało-czarnej fotki (nr.3)… wow!

  • Reply Jag 06/24/2015 at 9:13 AM

   Taaak, kolczyki są przegenialne. W ogóle cała kolekcja jest świetna 🙂

 • Reply k 06/23/2015 at 8:39 PM

  Sama nie wiem, czy jestem większą fanką tej biżuterii, czy tych zdjęć 🙂 Szkoda, że ceny nie do przejścia, bo te rzeczy sa po prostu cudne!

  • Reply Jag 06/24/2015 at 9:14 AM

   Ceny są zabójcze, ale zakładam, że znajdzie się ktoś, kto dysponuje taką ilością gotówki i coś sobie u Madzi kupi. Ta biżuteria jest ponadczasowa, więc to będzie na pewno dobra inwestycja 🙂

 • Reply ONa222 08/04/2017 at 5:43 PM

  Magda jest przepiekna kobieta. ma 30 lat a cera jak nastolatka.. w tych zdjeciach urzekają mnie jej perfekcyjne rysy… kazdy element jej twarzy – perfekcyjny drobny nos, pelne pieknie uformowane usta, podprodek. linia wlosow, zuchwa itd/ to iste dziela sztuki a jej twarz gromadzi wszystkie te elementy/ to jedyna kobieta jaka znam, ktora nie ma ani jednej wady w wygladzie…. nawet pieknosci jak Bellucci maja na przyklad grube kostki, klocowate kolana itd./ Magda to czysta perfekcja. dziewczyna 1 na 1000 000

 • Leave a Reply