Moda

Oh hello April!

04/02/2013

Czy tylko mi się wydaje, że ten czas leci jak oszalały? Jeszcze niedawno był luty, długi marzec skończył się dla mnie jeszcze szybciej, a już mamy początek kwietnia! Do tego wszystkiego dochodzi nieobecność długo wyczekiwanej wiosny i totalna niechęć do robienia czegokolwiek.

W ramach zagospodarowania wolnego czasu i przystosowania się do nowego sezonu zaczęłam przeglądać zdjęcia z ostatnich wydań magazynu Vogue. Pośród kilku typowych sesji robionych w studiu, wpadła mi w oko jedna, szczególnie urocza, utrzymana w stylu mojego ulubionego fotografa Juergena Tellera. A więc: bardzo na luzie, prosta, bez silenia się na glamour, bez nachalnego retuszu. Ot, kilka dziewczyn prezentujących najnowsze trendy. Są i muszkieterowie od Saint Laurenta, są dziewczyny z lat czterdziestych, zaangażowane w ruchu oporu, są znudzone divy z epoki disco lat siedemdziesiątych i business woman w garniturowych sukienkach, w końcu hipiski i fanki błyszczącej tafty.

Przerwa świąteczna pozwoliła mi też na zaaranżowanie na nowo mojego Pinteresta. Dodałam kilka nowych sekcji, rozdzieliłam te, które były zbyt chaotyczne. W międzyczasie natknęłam się też na tablice prowadzoną przez Petera Soma, a w szczególności tę z bukietami kwiatów. I tak narodził się pomysł (zakładam, że nie nowy), aby wiosenne trendy z sesji połączyć z peoniami, bratkami i różami znalezionymi na Pintereście. Technicznie zadanie okazało się nad wyraz łatwe, gorzej było z dopasowaniem odpowiednich kompozycji do zdjęć. Niektóre, jak zobaczycie, łączy tylko jeden element kolorystyczny, inne uzupełniają się nad wyraz dobrze. Idea była taka, aby zacząć wiosnę z przytupem, z kolorami, nie w wersji czarno – białej. Mam nadzieję, że chociaż trochę umili Wam to początek nowego miesiąca.

Collective Spirit 
Vogue UK Luty 2013  
Foto: Angelo Pennetta 
Stylizacje: Francesca Burns
Modelki: Cara Delevingne, Sam Rollinson, Rosie Tapner, Edie Campbell, Jourdan Dunn, Lara Mullen, Stephanie Hall & Charlotte Wigginscara 
Foto via TFS/zdjęcia kwiatów – Pinterest Petera Soma.

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply Zuzolińska 04/02/2013 at 7:37 AM

  Coś pięknego! Ja się ostatnio rozsmakowałam właśnie w takim przedstawianiu zdjęć, byłam z siebie dumna jak udało mi się zestawić zdjęcie swojej sukienki ze zdjęciem bransoletki US. Uwielbiam jak ramka w jakiś sposób kontrastuje, jak chociażby na ostatnim zdjęciu. Bosko!

  • Reply Jag 04/02/2013 at 7:44 AM

   Dzięki Zuza 🙂 Ja też lubię taki kontrast, stąd ten post. Akurat wiosna jest dobrym momentem na takie kolaże. Myślę, że jeszcze niejeden powstanie w tym stylu.

 • Reply Gray Cat 04/02/2013 at 8:13 AM

  fajne, bardzo podoba mi się ostatnie zestawienie

  🙂

 • Reply yoschimoto loves fashion 04/02/2013 at 8:53 AM

  Przepiękne zdjęcia, co do galopującego czasu mi niestety przez tą pogodę dłuży się niemiłosiernie…

 • Reply domatorka-domowo.blogspot.com 04/02/2013 at 1:07 PM

  PIerwsze zdjęcie GENIALNE! Klimatyczne, chyba wydrukuję i powieszę nad kanapą:-)

 • Reply kelly 04/02/2013 at 5:59 PM

  Świetne zdjęcia i fajne kompozycje. Foto ze zdejmowanymi butami to moje ulubione. A ile tu pięknych ubrań… 🙂

 • Leave a Reply