Wnętrza

One Room Apartment

04/11/2011
O małych wnętrzach pisałam już kilkakrotnie. Co takiego jest w tych maleństwach, że warto im poświęcać cała notkę? Niewielkie mieszkanie zawsze wydawało mi się trudniejsze do zorganizowania tak, żeby było funkcjonalne, żeby jego przestrzeń została w 100 procentach wykorzystana i dobrze służyła mieszkańcom. Przecież trzeba znaleźć gdzieś miejsce na ubrania (własnie, własnie!), na pamiątki z podróży, na książki, kolekcję płyt, na kilka przedmiotów bez konkretnego przeznaczenia, ale z duszą, przypominające nam o jakimś ważnym, albo po prostu miłym wydarzeniu z naszej przeszłości.
To co za chwilę zobaczycie poniżej to kolejna propozycja od naszych sąsiadów z północy: szwedzkie 39-cio metrowe mieszkanie z zaaranżowanym dużym salonem, połączonym z sypialnią i kuchnią. Pierwsze zdjęcie to jego plan, zwróćcie uwagę na mikroskopijną łazienkę, długą kuchnię i ukrytą sypialnią w salonie (to ten zakratkowany prostokąt na lewo). Całe mieszkanie zdominowane jest przez dwa kolory: biel ścian i drewnianej podłogi, kuchennych szafek oraz jasny brąz skórzanej kanapy i stołowego blatu. Kontrast jest na tyle delikatny i udany, że pozornie zimne pomieszczenie nabiera ciepłego charakteru. Detale zostały ograniczone do potrzebnego minimum: książki umieszczono na wysokich półkach przymocowanych do ściany, przed kanapą ustawiono niski stolik, szafa i łóżko ukryto za białymi, pionowymi żaluzjami. Wszystko jest tutaj bardzo dobrze przemyślane. Wnętrze jest przestronne, funkcjonalne i przede wszystkim – jasne. Bardzo mi się tu podoba!
Foto: Freshome

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply Isabel Drafts 04/11/2011 at 6:45 AM

  bardzo podobają mi się jasne wnętrza i drewniana podłoga.

 • Reply kelly 04/11/2011 at 7:53 AM

  Rewelacja – w życiu nie powiedziałabym, że to takie małe mieszkanko 🙂 Tylko nie wyobrażam sobie, jak by wyglądało, gdybym pomieszkała tam tydzień – biel by mogła tego nie przeżyć 😀 Co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podoba.

 • Reply bea 04/11/2011 at 8:33 AM

  Piękna podłoga, wygląda na dąb bielony.
  U nas ten metraż to standard wcale nie aż tak mało
  i dla jednej osoby z powodzeniem wystarczy.
  Nie mniej jednak w tej szafie prawie żadna
  kobieta nie ma szans pomieścić ciuchów,
  tym bardziej, że na holu nie ma garderoby
  na okrycia wierzchnie.
  Dla młodego faceta singla, OK:)
  Nie jeden chętnie by tam zamieszkał,
  zamiast dręczyć mamusię….

 • Reply fashioneria 04/11/2011 at 10:31 AM

  Rewelacja! Marzę o białym mieszkaniu z hebanową podłogą!! 🙂

 • Reply Adelina 04/11/2011 at 11:07 AM

  Podloga jest faktycznie piekna. Ladne sa takie jasne, czyste wnetrza, jak dla mnie za malo koloru ale dzieki temu mieszkanie wydaje sie duzo wieksze. Fajnie to wszystko przemyslane-podoba mi sie!

 • Reply Milles of fashion 04/11/2011 at 11:42 AM

  Lubię! Proste i estetyczne:)

 • Reply lollyjane 04/11/2011 at 8:02 PM

  ładne choć odrobinę za jasno- sterylne. czasem mam też wrażenie, że wbrew pozorom trudniej jednak urządzić dużą przestrzeń. Mała jest przytulna, łatwa do zagracenia (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), z konieczności łatwiejsza do adaptacji, mniej przerażająca niż setki metrów które tak trudno skomponować w całość

 • Reply Jag 04/11/2011 at 10:36 PM

  @Kelly:Biel ze mną też nie ma szans…ale może właśnie takie wnętrze usystematyzowałoby moją niszczycielką duszę:P
  @Bea: Szafa zdecydowanie za mała, kobieta chyba nie wytrzymałaby tam tygodnia:P A dla singla/kawalera/ jak znalazł. Zastanawiam się czy dużo jest takich maminsynków, którzy wolą M3 z mamą, niż własną kawalerkę. Zakładam, że mnóstwo – znak naszych czasów:)
  @Fashioneria: Ja TEŻ!!!:)
  @Lollyjane: Zgadzam się, aczkolwiek z własnego doświadczenia wiem, że małe mieszkanie można z łatwością zniszczyć „dzięki” nieudolnej aranżacji. W większym pomieszczeniu jakoś to się wszystko rozkłada po równo i zniesmaczenie jest mniejsze:P A co do sterylności: to moje zboczenie blogowe…mam jakąś manię białego wnętrza. Obiecuję, że następnym razem będzie więcej kolorów:)

 • Leave a Reply