Moda, Sztuka

Lekcja plastyki: Peggy Wolf

03/23/2011
Technika kolażu zawsze wydawała mi się dość trudna i pracochłonna. Podziwiałam prace pierwszych dadaistów i surrealistów, uwielbiałam te wykonane przez Toma Wesselmanna i Hannah Hoch.  Być może dlatego właśnie najbardziej ceniłam prace tych artystów, którzy odnajdowali się w tej technice, z łatwością łączyli z pozoru nie pasujące do siebie elementy, z czegoś już istniejącego tworzyli coś zupełnie nowego. Takie są z pewnością prace Niemki – Peggy Wolf. Jej  ilustracje to kwientesencja kobiecego stylu, połączenie niesamowitej i bogatej palety kolorów, lekkiego humoru i nowoczesnej grafiki. Od 2006 roku pracuje w Londynie dla kilku tamtejszych magazynów. Wszystkie prace obejrzycie na oficjalnej stronie artystki, a na etsy można kupić karty i plakaty z jej pracami.
Foto: Trendland.net

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply fashionitka 03/23/2011 at 9:07 AM

  uwielbiam Peggy! niestety mam słabe doświadczenia z kupowaniem na etsy – próbowałam kupić grafiki, ale nie przyjęli mojej karty moneybookers i w sumie olali moje maile 🙁

  ktoś próbował inaczej??

  btw. mam ostatnio fazę na jakieś fajne plakaty/ grafiki 😉 jakbyś coś kupowała from US to daj znać, razem zawsze będzie taniej.

 • Reply ania 03/23/2011 at 12:07 PM

  fajne to, no! 🙂

 • Reply Jag 03/23/2011 at 1:01 PM

  @fashionitka: właśnie to samo miałam Ci zaproponować…ale jeśli z etsy taka lipa to nie wiem już gdzie kupować:( Muszę przejrzeć stare wpisy, z tego co pamiętam część ilustratorów sprzedaje bezpośrednio na swoich stronach.

 • Reply fashionitka 03/23/2011 at 4:53 PM

  a może to tylko taki niefart jednorazowy 😉

  to jesteśmy umówione 😉 research plakatów i grafik czas zacząć!

 • Reply Jag 03/23/2011 at 4:59 PM

  @fashionitka: Dobra, wchodzę w to!:)

 • Leave a Reply