Moda

Simply perfect.

09/28/2011
Moda na biżuteryjne sploty trwa w najlepsze. Od niedawna w Polsce projekty Fancy Me, Poli Zag czy Robót Ręcznych sprzedają się niczym świeże bułeczki a zakładam, że to dopiero poczatek prawdziwego boom’u na tego typu dodatki. Za oceanem już od kilku lat właśnie taka biżuteria nie wychodzi z mody. Czasem wydaje mi się, że zapoczątkowała ją Consuelo Castiglioni, projektantka Marni, znana ze swoich nietuzinkowych naszyjników, chociaż wiem, że korzeni powinniśmy doszukiwać się w biżuterii  z odległej przeszłości. Projekty Orly Genger i Jaclyn Mayer udowadniają, że plecione błyskotki to nie tylko ładny i oryginalny dodatek, ale kwintesencja całego stroju, coś bez czego jest on niekompletny i monotonny. Na całą kolekcję, stworzoną przez amerykańskie projektantki, składają się krótkie naszyjniki przypominające antyczne egipskie kolie, dłuższe i bardzo długie sznury wykonane z rożnego rodzaju linek (takich samych, których używają fani wspinaczki wysokogórskiej) i – pozornie tylko – ciężkich bransoletek. Każdy z egzemplarzy jest elegancki, utrzymany w „pasujących-do-wszystkiego” kolorach, ale zawsze dość wyszukany i nieszablonowy. Nic banalnego, sztuka w najczystszym wydaniu. Chciałabym mieć chociaż jeden w swojej kolekcji.
Orly Genger by Jaclyn Mayer A/W 2011
Foto: Will Steacy via JacklynMayer
Ceny biżuterii wahają się od 100 (bransoletki) do 500$(naszyjniki)

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply kelly 09/28/2011 at 7:51 AM

  Są świetne! Niby te „bazowe” sploty „takie jak u wszystkich” a jednak biżuteria jest w 100% oryginalna i chyba nie ma żadnej innej, do której można ją porównać (bezpośrednio). Ten pierwszy wygląda rewelacyjnie, czy to wiklina?!

 • Reply Jag 09/28/2011 at 8:09 AM

  @Kelly: Kasiu, wszystkie te naszyjniki to linki wspinaczkowe+dzianina+srebrny łańcuszek.Wszystkie robione są właściwie w taki sam sposób. Mi najbardziej podoba się ten w deseń zig-zag (trzeci od końca):)

 • Reply Adelina 09/28/2011 at 4:47 PM

  Fajne! Najbardziej podobaja mi sie bransoletki ale naszyjniki Marni…boskie!

 • Reply KAAM {hand-made} 09/29/2011 at 9:01 AM

  Uwielbiam tego rodzaju naszyjniki, sama też lubię się bawić z linką wspinaczkową:)

 • Reply Adriana 09/29/2011 at 2:48 PM

  Bransoletki są świetne! W ogóle bransoletki to moja ulubiona biżuteria:)

 • Reply Iza Nowak (Guziuk) 10/02/2011 at 9:52 AM

  No cóż – biorę wszystkie !!!!

 • Reply Cytrynada 10/02/2011 at 6:04 PM

  ale super bransoletki:)Pozdrawiam

 • Leave a Reply