Wnętrza

W niemieckim stylu – mieszkanie w Wiesbaden

07/06/2014

Dzisiejsza historia toczy się spokojnym torem w Wiesbaden, w środkowych Niemczech. Dla jednych to miasto znane z uzdrowiska, dla innych z firmy Heckel – produkującej fagoty. Od dziś będzie Wam się kojarzyło również z wyjątkowo ciepłym i urokliwym mieszkaniem pary dekoratorów wnętrz – Lei Korzeczek i Matthiasa Hillera – ze Studia OINK.

To co zaciekawia, od pierwszego spojrzenia na to wnętrze, to niebywały spokój i harmonijny, biało – beżowy klimat. Surowe elementy zgrabnie mieszają się z miękkimi i przytulnymi drobiazgami. Najpiękniej prezentuje się przestronna jadalnia połączona z salonem. Zimna podłoga zmieniła swój chłodny charakter dzięki drewnianym meblom, przewieszonym przez oparcie futrzanym narzutom, kultowym „Butterfly chair” w kolorze naturalnego drewna i subtelnie dobranym zasłonom. Ciemna, brązowa kanapa nie obciąża tego zgrabnego salonu, ba, pięknie domyka pełną gamę kolorystyczną: od bieli, przez róż i beż do szlachetnego brązu. Cudo!

jagadesign_homeingermany1

Przyjemnym dodatkiem do tego wnętrza są z pewnością białe zasłony przedzielające salon od kuchni. Podobny patent widziałam kiedyś w wielu mieszkaniach studenckich we Włoszech (trzeba sobie jakoś radzić, prawda?), w mieszkaniu, w którym wynajmowałam pokój również postawiono na taki prosty zabieg. Zastanawiam się tylko, jak często właściciele muszą je prać? Ewentualnie: czy w ogóle gotują, jeśli chcą zachować tak nieskazitelne wnętrze? Jak myślicie?

jagadesign_homeingermany19

jagadesign_homeingermany8

jagadesign_homeingermany6

jagadesign_homeingermany7

jagadesign_homeingermany4

jagadesign_homeingermany13

jagadesign_homeingermany2

jagadesign_homeingermany11

jagadesign_homeingermany10

jagadesign_homeingermany9

jagadesign_homingermany3

 

Foto: Est Magazine

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Gray Cat Can Fly 07/15/2014 at 5:05 PM

    Piękne.

    • Reply Jag 07/22/2014 at 2:06 PM

      Też mi się podoba 🙂

    Leave a Reply