Dobre bo polskie, Wnętrza

Antykwariat marzeń i snów.

01/21/2011
Z czym kojarzy Wam się antykwariat? Z wysokimi półkami zarzuconymi książkami, półmrokiem i specyficznym zapachem unoszącym się w powietrzu? Pora zmienić to krytyczne wyobrażenie i koniecznie wybrać się do Składu Bookowego „Myszy i Ludzie” (czyżby nawiązanie do świetnej powieści Steinbecka?) w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 101.
To zjawiskowe wnętrze stworzyła para architektów z pracowni Hokum Architekci: Agata Maciejewska (znana też jako blogerka Agatiszka) i Jan Katyszewski. Wnętrze podzielono na dwie strefy: pierwszą zdominowała biel będąca naturalnym tłem dla, najważniejszych w tym pomieszczeniu, książek. Umieszczono je na dość nietypowych i oryginalnych regałach: ich rolę pełnią niewielkie, ustawione w rzędach sześciany (wykorzystane również jako lada). Kolejne pomieszczenie zaaranżowano na czytelnię. Tutaj limonkowa podłoga delikatnie kontrastuje się z bielą ścian i… sześcianów, tym razem wykorzystanych jako wygodne siedziska, przykryte zielonymi poduchami. Z góry zwisają książki zawieszone na wstążkach (!).

Sami projektanci mówią, iż ideą Składu „jest  próba promocji czytelnictwa, poprzez stworzenie jasnego, przestronnego i świeżego w odbiorze wnętrza„, które ma zapraszać „wszystkich miłośników książek i designu do wejścia i znalezienia czegoś dla siebie.
Oto kolejne potwierdzenie, że w Polsce też fajnie się projektuje. Tylko pogratulować. Więcej projektów tej pary możecie znaleźć na www.hokum.pl Warto zajrzeć!
Foto dzięki uprzejmości Agatiszki i Hokum Architekci

You Might Also Like

7 komentarzy

 • Reply Susie 01/21/2011 at 4:14 PM

  Ciekawe miejsce 🙂

 • Reply Wildswan 01/21/2011 at 5:35 PM

  Fajne to połączenie limonki z bielą, bardzo świeżo to wygląda 😉

 • Reply Claudia 01/21/2011 at 7:36 PM

  podoba mi się 🙂
  wygląda naprawdę interesująco!

 • Reply agatiszka 01/21/2011 at 7:55 PM

  Super tekst, lepiej bym tego nie napisała 🙂

 • Reply bea 01/22/2011 at 10:25 AM

  Podoba mi się to wnętrze. Nie przeładowane i bardzo pomysłowe proste rozwiązania. Piękne nowoczesne kolory.

 • Reply n. 01/22/2011 at 12:48 PM

  Faktycznie, same ładny rzeczy na tym blogu!
  Dziękuję za inspiracje dla architekta (-:
  Liczę na więcej.
  Pozdrawiam!

 • Reply Kaffiarka 01/23/2011 at 7:48 PM

  wyszło im fantastycznie!

 • Leave a Reply