Dobre bo polskie, Moda

Fashion Week Poland #1: Magda Wawrzaszek

05/14/2012

Tegorocznemu Fashion Week Poland wieszczono już rychłą śmierć, przeniesienie pod inny (bardziej nobilitujący?) adres, złą prasę. Większość ostatnich recenzji bardziej skupia się na tematach „okołomodowych” (kto z kim, po co i dlaczego, czemu ten wypinał się tak a nie inaczej, czemu się upił i co pokazał), niż nad tym co naprawdę ważne – na modzie. Muszę przyznać, że tegoroczna edycja była porządnie przygotowana, pokazy (przynajmniej te, w których sama uczestniczyłam) rozpoczynały się bez zatrważających opóźnień, kolekcje interesujące, lepsze. Z niedowierzaniem czytam, więc posty moich koleżanek blogerek. Skąd tyle pretensji, po co wieczne uskarżanie się i wytykanie błędów? Może w końcu warto skupić się na tym co dobre, a krytykę zostawić profesjonalnym krytykom branży?
Takim „dobrem” (jednym z wielu) były z pewnością modelki. Dojrzalsze, o niebo lepiej wyselekcjonowane, profesjonalne. A w szczególności jedna, którą zauważyłam już podczas poprzedniej edycji:  Magda Wawrzaszek. Nie będę rozpisywała się o jej urodzie (komuś się spodoba, komuś nie), bo to co zawsze najbardziej skupia moją uwagę na wybiegu to chód, to jak modelka się porusza, jak ubranie, które ma na sobie współpracuje z jej ciałem. Magda chodzi świetnie. Być może to dziwne i niezrozumiałe, ale żebym opisała kolekcję, a przede wszystkim  ją pokochała, muszę zobaczyć ją w ruchu (chociażby na youtube). Takie modowe zboczenie:) Poniżej kilka zdjęć modelki z ostatniego Łódzkiego Tygodnia Mody i sesja znaleziona na Fashion Served. Niestety filmów z jej udziałem brak.

1. Pitchouguina 2. Michał Szulc, 3. MMC 4. Annette Gortz
Pris
Foto: Kasia Bielska
Stylizacja: Zuza Sowińska – Bania
Włosy i Make-up: Sławek Oszajca
Modelka: Mag Wawrzaszek
 
Foto: materiały prasowe/Fashion Served

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply oliwka 05/14/2012 at 8:22 AM

  też szczególnie zapadła mi w pamięci 🙂 I zdecydowanie podzielam Twoje zdanie!

 • Reply style-xyz 05/14/2012 at 6:32 PM

  świetny post! popieram promocję tego co dobre!
  ta modelka ma niesamowitą urodę, a zdjęcia Kasi Bielskiej idealnie ją eksponują!

 • Reply kelly 05/14/2012 at 7:51 PM

  Jest rewelacyjna, trochę męska, trochę kobieca, niepokojąca. Ciekawe połączenie różnych cech, przyciągające. Modelki rzeczywiście dały radę, ale moją faworytką w chodzeniu jest Lena – to ta, która często otwiera pokazy i ma krótkie blond włosy 😉

 • Reply Fashionitka 05/15/2012 at 10:41 AM

  Kurcze, a mi się raz podoba, innym razem zupełnie (Pitchougina, Szulc). Ale trzeba przyznać, że jest „inna” i oryginalna :-)! Czwarte zdjęcie sesji, mhhmmm boskie! Przyznam, że zazwyczaj zwracam uwagę głównie na ciuchy lub modelki, które – niestety – często kaleczą klimat pokazu okropnym stylem chodzenia po wybiegu. Ale jak mówisz, trzeba patrzeć na dobre strony i popieram!!!

 • Leave a Reply