Moda

retro

12/02/2011

Jak bardzo współczesna moda czerpie z tego co przyniosły nam lata 70’te odkryłam kilka wieczorów temu przeglądając stare zdjęcia mojej mamy.

A zainspirował mnie do tych poszukiwań włoski Vogue, który uznał ten okres za jedną z największych inspiracji dla obecnie trwającego sezonu. Wśród wielu albumów natrafiłam na jedno zdjęcie, które całkowicie mnie oczarowało. Ponoć pochodzi z końca lat 70’tych. Moja mama to ta dziewczyna zwrócona twarzą do fotografa, pierwsza po Waszej prawej stronie. Buty kupiła w Pewex’ie, ponoć brazylijska skóra, bardzo miękka (koleżanka obok ma identyczną parę); szaliczek do dziś ukryty jest w przepastnej szufladzie; taką sukienkę sama szukam od dawna, a torebka wygląda jak lekka inspiracja dla współczesnej wersji Celin (albo Celiny, jak kto woli:)). Patrząc na to zdjęcie myślę sobie ilu świetnych ubrań  pozbawiła mnie moja mama wyrzucając je z szafy, albo oddając bardziej potrzebującym. Chociaż teraz – kto wie –  zakładając je być może wyglądałabym śmiesznie lub co najmniej dziwnie?

You Might Also Like

10 komentarzy

 • Reply Anonymous 12/02/2011 at 6:59 AM

  Twoja mama i koleżanka obok, najbardziej stylowe. Też lubię lata 70 chociaż wyglądam w nich śmiesznie:-)

 • Reply agatiszka 12/02/2011 at 7:36 AM

  Oryginalne ciuchy z tego okresu, niestety w większości uszyte są z tkanin, które w dzisiejszych czasach by się nie sprawdziły. Często są to poliestry, które wyglądają na vintage. Mnie to najbardziej przeszkadza, bo od razu widać, że coś jest stare. Ale bywają ubrania, które wcale nie wyglądają źle, nadają się do noszenia dzisiaj i najczęściej pochodzą z szafy mamy, taty albo babaci 🙂

 • Reply kelly 12/02/2011 at 10:09 AM

  Kozaki wyglądają świetnie! Lubię przeglądać stare zdjęcia i zwracać uwagę na ubrania – zresztą moja Mama często patrząc na jakieś ubrania wspomina swoje ciuchy, kroje, tkaniny. A im dłużej się przyglądam, to stwierdzam, że chyba widać w Tobie coś z Twojej Mamy 😉

 • Reply karmelove. 12/02/2011 at 6:06 PM

  ja zrobiłam dokładnie to samo jakiś czas temu. Tak samo jak Ty żałuję, że mama nie zostawiła swoich ubrań dla mnie.
  btw. w tamtych czasach chyba wszyscy wyglądali tak samo (jeśli chodzi o urodę)identyczne niemalże twarze widziałam u mamy na zdjęciach.:)

 • Reply isabeldrafts 12/03/2011 at 4:40 PM

  uwielbiam takie stare zdjęcia 🙂

 • Reply Knitted Republic 12/03/2011 at 8:50 PM

  Żeby ludzie się tak dziś ubierali… Jak patrzę na zdjęcia mojej babci albo nawet mamy… wszyscy wyglądali tak porządnie, elegancko, z klasą.

  Lubię współczesną ekstrawagancję, kolory, faktury, ale brakuje klasyki, za dużo odkrywamy…

 • Reply Lee 12/03/2011 at 9:59 PM

  A czy koleżanka mamy, trzecia dziewczyna od prawej nie ma przypadkiem identycznej sukienki? Tylko Twoja mama ma dodatkowo pasek i rozpiętą stójkę plus szaliczek?

  Fajowe zdjęcie, wszyscy tacy zadowoleni;)

 • Reply Ms Dedeszka 12/04/2011 at 6:45 PM

  aż miło się ogląda takie zdjęcia. klasyczny, nienaganny styl 😉

 • Reply Veronica_Fraticelli 12/05/2011 at 9:01 PM

  Właśnie dzięki Harel odkryłam Twojego bloga a na nim masę inspiracji, dziękuję! pozdrawiam

 • Reply Adriana 12/07/2011 at 4:59 PM

  Też uwielbiam przeglądać stare zdjęcia rodziców i „podglądać” jak wówczas się ubierali. Sama nawet noszę torebkę, którą moja ciocia nosiła 20 lat temu, a przywieziona została z Francji, leżała na strychu więc ją przygarnęłam;)

 • Leave a Reply